بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما

شرایط و قوانین

الف- شرایط عمومی

 1. میزبان یاب سامانه واسط جهت معرفی ویلا و مکان های اقامتی به منظور سکونت موقت مهمانان می باشد.
 2. برای عضویت در سامانه و ایجاد حساب کاربری دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال تمام شمسی الزامی می باشد و کاربر با استفاده از این سرویس تعهد می نماید که بالای ۱۸ سال سن دارد.
 3. در سامانه هر شخصی می تواند ملک یا محل اقامت مورد نظر را جهت ارائه خدمات اقامتی درج نماید. صحت اطلاعات مربوط به اقامتگاه های ثبت شده در سامانه بر عهده میزبان می باشد.
 4. هزینه های اقامت در املاک ثبت شده در سامانه میزبان یاب توسط میزبان مشخص می گردد و سامانه هیچ گونه مسئولیت و دخالتی نسبت به مبالغ اعلام شده ندارد.
 5. کلیه مطالب و توضیحات میزبان و مهمان از سفر که در سامانه منعکس می شود توسط واحد کنترل محتوا بررسی و در صورت احراز مغایرت با اصول سامانه حذف یا اصلاح می گردد.
 6. میزبان می تواند هر گونه پیام، آگهی و یا عکسی که در سامانه درج می شود و یا هرگونه اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که مغایر با مقررات تشخیص دهد، حذف نماید.
 7. تلاش سامانه میزبان یاب ، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است و کاربران موظفند اطلاعات صحیح و واقعی درج نمایند، درغیراینصورت سامانه میزبان یاب  در صورت اطلاع از موضوع اقدام به حذف می نماید.
 8. میزبان یاب نرم افزار حاضر را به همان شکلی که هست و بدون هیچگونه تعهدی ارائه می کند. میزبان یاب در مورد اختلالات نرم افزاری و خالی از اشکال بودن آن، رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای شما تعهدی ندارد.
 9. کاربر متعهد است در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سامانه موارد را به پشتیبانی و یا مرکز تماس سامانه فوراً گزارش نماید.
 10. حفاظت از رمز عبور سامانه به عهده کاربران می‌باشد و سامانه مسئوولیتی در مورد سوء استفاده از نام کاربری و رمز عبور کاربر ندارد.
 11. اطلاعات خصوصی کاربران سامانه که در مشخصات کاربری وارد می شوند مانند ایمیل، تلفن و آدرس وارد کننده اطلاعات، به جز اطلاعاتی که جهت نمایش عمومی در آگهی درج می گردند، محرمانه تلقی شده و میزبان یاب تلاش خود را به منظور حفظ و نگهداری از آنها می نماید.
 12. میزبان یاب در خصوص وقوع احتمالی هرگونه حادثه که منجر به ورود خسارت جسمی، مالی و یا معنوی به مهمانان و یا میزبانان گردد، هیچگونه مسوولیتی نخواهد داشت.
 13. این سامانه تنها واسط معرفی مهمانان و میزبانان به یکدیگر می باشد؛ بنابراین هیچگونه دخالت و یا مسوولیتی نسبت به انجام تعهدات میزبان، مهمان و دیگر کاربران و کیفیت خدمات ارائه شده ندارد.
 14. تمامی کاربران سامانه موظفند مفاد ماده ۷ آیین نامه ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایرانی در خصوص ممنوعیت انتشار داده های غیرقانونی را رعایت نمایند. موارد مغایر با قانون، تخلف محسوب شده و در صورت اطلاع فوراً حذف خواهد شد.
 15. میزبان یاب تابع قوانین موضوعه کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و عضویت و اطلاعات وارد شده توسط کاربران که مغایر با این قوانین تشخیص داده شود، در صورت اطلاع میزبان یاب بدون اطلاع قبلی حذف یا مسدود خواهد شد.
 16. کلیه کاربران سامانه موظفند قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمایند. در صورت ارتکاب جرم در محلهای اقامتی و یا با استفاده از بستر سامانه، موارد در صورت کشف سریعاً به مراجع ذیصلاح قضائی و انتظامی اطلاع داده خواهد شد.
 17. کاربران ضامن صحت اطلاعات هویتی وارد شده توسط خود می باشند و در این زمینه مسئولیتی متوجه سامانه میزبان یاب نخواهد بود.
 18. اگر کاربر نیابتا از طرف شخص حقیقی این شرایط را می پذیرد یعنی این قدرت را دارد که آن ها را پایبند به ضوابط و شرایط کند.
 19. این سایت هیچگونه تعهدی نسبت به سو پیشینه کیفری اعضا ندارد.
 20. سامانه میزبان یاب مسئولیتی در قبال ذخیره سازی و پشتیبان گیری از آگهی ها و تصاویر آگهی ها ندارد و تعهدی برای نگهداری فایل ها روی سرور ندارد و در شرایط خاص ممکن است فایل های اعضا بدون اطلاع قبلی حذف گردند.
 21. ممکن است در جریان پرداخت ارتباط شبکه‌ای قطع شود. این مشکل توسط بانک برطرف می شود. اگر از حساب شما مبلغی کسر شود، این مبلغ توسط بانک به حسابتان برخواهد گشت و مسئولیتی در این زمینه متوجه میزبان یاب نیست، هر چند میزبان یاب از باب همکاری، در این زمینه پیگیری مربوطه را خواهد داشت.
 22. حساب‌های کاربرانی که مورد سوء استفاده یا دستکاری قرار گیرند، بدون اطلاع قبلی حذف می‌شوند.
 23. میزبان یاب برای اطلاع یافتن شما از مطالب جدید به شما پیامک یا رایانامه ارسال می کند. شما بدینوسیله موافقت خودرا با دریافت اینگونه پیام ها اعلام می دارید.
 24. میزبان یاب ممکن است تغییراتی در این قوانین و مقررات (Terms of Use) اعمال کند که در این صورت، کاربران لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن نمایند تا از شرایط و الزامات جارى و لازم الاجرا مطلع شوند.
 25. در صورتی که یک یا چند بند از این قرارداد به هر دلیلی بی اعتبار شود خللی به اعتبار و صحت سایر بندهای قرارداد وارد نخواهد نمود.

ب- تعهدات میزبانی در میزبان یاب

 1. میزبان موظف است اطلاعات شخصی خود را اعم از تلفن ثابت آدرس محل سکونت موبایل شخص دیگری(برای تماس در موارد اضطراری) و موارد دیگری که به هنگام ثبت نام در سامانه نیاز به درج آن است به طور صحیح وارد نماید.
 2. میزبان موظف است مجوزهای مرتبط با واگذاری محل اقامت را از مراجع ذیصلاح قانونی از جمله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اماکن ناجا و غیره کسب نموده و در معرض نمایش عموم قرار دهد.
 3. درج قیمت انتفاع از یک روز اقامت برای هر اقامتگاه الزامی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه بر مبلغ درج شده در سایت میزبان یاب (و یا مبلغ توافق شده) توسط میزبان از میهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد.
 4. میزبان موظف است ملک مورد واگذاری را در هنگام تحویل بصورت نظافت شده و مرتب به میهمان تحویل دهد.
 5. میزبان حق استعلام سوابق اقامتی مهمان را از سامانه ندارد.
 6. میزبان موظف است هنگام تحویل اقامتگاه، سن قانونی میهمان را احراز نماید و از تحویل اقامتگاه به شخص زیر ۱۸ سال خودداری نماید.
 7. میزبان موظف است امکاناتی را که در سامانه برای اقامتگاه معرفی نموده است از قبیل مبل، تلویزیون، وسایل گرمایشی-سرمایشی و غیره را در اختیار مهمان قرار دهد.
 8. میزبان پس از انجام فرآیند درج و نمایش ملک خود در سایت باید پاسخگوی درخواستهای رزروی که برای وی ارسال می شود باشد و در صورت عدم پاسخگویی بیش از دو بار، ابتدا از سامانه تذکر گرفته و در صورت ادامه، فعالیت ایشان معلق می گردد.
 9. میزبان اگر به هر دلیلی تمایل به ارائه خدمات نداشته باشد می بایست پروفایل خود را غیرفعال نماید. چنانچه میزبان بیش از ۶ ماه پروفایل فعالیت نداشته باشد، بصورت خودکار از سامانه حذف خواهد شد.
 10. مهمان و میزبان هر دو ملزم به رعایت شرایط و قوانین رزرو و کنسلی سایت و نحوه تسویه حساب می باشند.
 11. در صورت حدوث اشکالات فنی در ملک، میزبان مسئول رفع فوری آن و ارائه امکانات و ایجاد ایمنی لازم برای میهمان می باشد.
 12. کلیه کاربران سامانه می باید جهت اطلاع از تغییر رویه ها و مقرراتی که درسامانه اعمال میشود قسمت اعلانات سامانه را ملاحظه و در صورت نیاز با میزبان یاب تماس بگیرند.
 13. میزبان موظف است کلیه قوانین و مقررات مربوط به گردشگری، اقامت و هتلداری به ویژه شیوه نامه اجرائی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی ایران مصوب ۲۰/۳/۱۳۹۵ را رعایت نماید.
 14. میزبان آگاه است و تعهد می کند که تمام اطلاعات مربوط به ملک با قوانین محلی و شرایط صاحبخانه، ملک مشترک، آپارتمانی و غیره، مغایرت و تداخلی نخواهد داشت.
 15. در زمان تحویل داد و تحویل گرفتن ملک، میزبان یا نماینده او موظف به حضور هستند.
 16. واگذاری حق انتفاع از ویلا به اتباع خارجی ممنوع است. میهمانان خارجی(افراد با ملیت غیر ایرانی) را به هتل ها و اماکن رسمی و مورد تایید سازمان گردشگری راهنمایی نمایید و یا از اداره اماکن نیروی انتظامی در مورد اجاره به افراد خارجی کسب تکلیف کنید.

ج- تعهدات میهمان در میزبان یاب

 1. ارائه مدارک شناسائی هنگام تحویل گرفتن محل اقامت و مشخصاً ارائه شناسنامه یا مدارک ازدواج الزامی می باشد.
 2. اماکن اقامتی درج شده در سامانه میزبان یاب، جهت برگزاری مهمانی و جشن نبوده و در طول مدت اقامت رعایت شئونات اسلامی، اخلاقی و حدود عرفی و قوانین حاکم بر جامعه توسط مهمان الزامی است. در صورتی که مهمان رفتاری خلاف عرف یا خلاف قوانین درج شده در میزبان یاب داشته باشد میزبان می تواند تقاضای تخلیه اقامتگاه را نموده و از ارائه خدمات به مهمان جلوگیری نماید. ورود حیوانات خانگی همراه میهمان به محل اقامت ممنوع می باشد مگر با هماهنگی و اجازه میزبان.
 3. میهمان موظف است محل اقامت مورد انتفاع را در پایان مدت اقامت بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان تحویل دهد و در صورت ورود خسارت به اسباب، لوازم و اموال میزبان ملزم به جبران خسارات وارده می باشد.
 4. در صورت عدم مراجعه مهمان در زمان رزرو، اقامتگاه برای میهمان خالی نگاه داشته می شود و در صورت لغو رزرو، شرایط استرداد وجه مطابق با ضوابط اعلامی در بخش قوانین لغو رزرو خواهد بود.
 5. محل اقامتی به طور کامل تحویل مهمان خواهد شد؛ بنابراین میزبان یاب هیچ گونه مسئولیتی در قبال گم شدن اشیا و وسایل میهمان ندارد.
 6. قوانین رزرو در ایام تعطیل و یا غیر تعطیل خاص ممکن است دچار تغییر در برخی از استانها گردد. مهمان موظف است در لحظه رزرو تغییرات قوانین و متمم های مربوطه مطالعه و سپس اقدام به رزرو نماید.
 7. اگر مهمان خارج از ساعات تعیین شده¬ جهت پذیرش به محل اقامت مراجعه کند، پذیرش ایشان منوط به هماهنگی و توافق با میزبان خواهد بود و سامانه در این مورد دخالت و مسئولیتی ندارد.
 8. رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط مهمان طی مدت اقامت الزامی است.

د- شرایط رزرو وتخلیه

 1. میزبانان محترم می بایست قبل از قبول درخواست رزرو، ضوابط و قوانین رزرو را مطالعه نموده و سپس اقدام به قبول درخواست نمایند.
 2. میهمان با آگاهی کامل و اشراف به اهداف خود از شرایط اقامت، می بایست درخواست رزرو را ارسال نموده و منتظر پاسخ میزبان باشد.
 3. در صورت موافقت میزبان در تاریخهای مورد درخواست “میهمان میبایست نسبت به تسویه کامل مبلغ نمایش داده شده توسط سیستم از طریق درگاه پرداخت اقدام و شماره پیگیری دریافت نماید.در صورت انصراف از رزرو قوانین کنسلی میزبان یاب اعمال میشود.
 4. پس از پرداخت مبلغ شماره همراه میهمان جهت هماهنگی زمان تحویل برای میزبان ارسال میگردد در صورت عدم تماس میزبان، با اطلاع رسانی میهمان، پشتیبانی سامانه میزبان یاب پیگیری خواهد نمود.
 5. در صورت احراز عدم تطابق مشخصات ذکر شده اقامتگاه در سامانه توسط مهمان، میزبان موظف به عودت کامل وجه دریافتی به سامانه می باشد. همچنین در صورت پیشنهاد ملک جایگزین توسط میزبان، میهمان مخیر به قبول یا رد پیشنهاد اعلامی می باشد. میهمان همچنین می تواند از سامانه درخواست معرفی ملک دیگر(حداکثر یک گزینه) بنماید.
 6. زمان تحویل ملک ساعت ۱۴:۰۰ و زمان تخلیه ساعت ۱۲:۰۰ می باشد ، در صورت نیاز به تحویل مورد اجاره زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده با توافق طرفین انجام می گیرد و سامانه مسئولیتی ندارد.
 7. شرایط لغو رزرو به شرح ذیل می باشد:
  • در صورتی که مهمان قبل از ۷۲ ساعت به زمان تحویل، رزرو را کنسل نماید مشمول جریمه نخواهد شد و مبلغ پرداختی به حساب اعلام شده از طرف مهمان افزوده خواهد شد.
  • در صورتی که مهمان از ۷۲ ساعت تا ۲۴ ساعت به زمان تحویل رزرو را کنسل نماید، یک روز جریمه (معادل هزینه یک روز اقامت محل مورد نظر) دریافت می شود و مابقی به حساب اعلام شده از طرف مهمان افزوده می گردد.
  • در صورتی که میهمان کمتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان تحویل رزرو را کنسل نماید، دو روز جریمه (معادل هزینه دو روز اقامت محل مورد نظر) دریافت می شود.
 1. هرگونه اختلاف که به طور مستقیم ناشی از استفاده از سامانه میزبان یاب باشد و یا بطور غیرمستقیم مربوط به اقامت در اماکن اقامتی مندرج در سامانه میزبان یاب بوده و مهمان از طریق سامانه میزبان یاب اقدام به رزرو محل اقامتی نموده باشد و همچنین هرگونه ادعا و شکایت حقوقی اشخاص مرتبط با سامانه میزبان یاب از شرکت …………………….. (به عنوان مالک و صاحب امتیاز میزبان یاب) صرفاً از طریق ارجاع امر به یک داور منصوب از سوی موسسه آرمان عدالت تچرا قابل طرح و پیگیری خواهد بود. رای داور برای همه طرفها قاطع دعوی و لازم الاجرا می باشد. شرایط و نحوه تشکیل داوری توسط داور تعیین می گردد. چنانچه به هر دلیل و علت توافقات قراردادی میان افراد مرتبط با سامانه میزبان یاب باطل و بلااثر گردد، مفاد این بند به عنوان یک شرط حقوقی مستقل معتبر و نافذ خواهد بود.

پ- شرایط لغو رزرو 

مسافرانی که از طریق سامانه میزبان یاب قصد رزرو اقامتگاه را دارند می بایست قبل از درخواست رزرو نسبت به شرایط لغو رزرو اقامتگاه مورد نظر خود اطلاعات کافی را کسب نمایند لازم به توضیح است این شرایط در جزئیات هر اقامتگاه قابل مشاهده است و اما برای اطلاع کامل می توانید با مراجعه به صفحه مقررات لغو رزرو اقامتگاه اطلاعات کافی را کسب نموده و سپس نسبت به درخواست رزرو اقدام نمائید.